menu

«Школа - дивовижна країна,
 в якій кожен день 
не схожий на попередній,
 де кожна мить - 
це пошук чогось нового, цікавого.

Там  немає часу нудьгувати, сваритися і витрачати час на порожнє»

________________________________________________________________________________

 

Старинська школа (церковно-приходська) була збудована в 1866 році.  

Діти навчалися в хаті то одного, то іншого козака. Учнів учили писати, читати, а також навчали

церковному співу та давали початкове моральне виховання. Директором був Курилко Арсеній Оврамович.

1935р.-початок роботи середньої школи.

1941-1942рр.-школа не працювала.

1943р.-початок роюоти навчального закладу. Директор - Петровський Карл Валерійович.

1948р.-колектив очолив Куць Олександ Тимофійович.

1950р.-директором пизначено Мелешка Йосипа Петровича. 

З цьго самого 1950р. по 1966р. було здійснено перехід до загальної 10-річної освіти , впроваджено оюов'язкову 8-річну освіту, встановлено нагородження вчителів орденами і медалями, введено медаль А.С. Макаренка.

1966-1974рр.-директор Бова Петро Іванович. Введено курс вивчення автосправи. Учні отримували права водія категорії С. Складений проект та розпочато будівництво нової школи.

1974-1981рр.-директор Власенко Василь Семенович та Горбишина Лариса  Ананіївна.

 У 1976 році відбулося урочисте відкриття школи-новобудови на 624 місця.

Були присутні архітектори, будівельники та багато інших гостей. Вручений символічний ключ від чудової юудівлі.

З 1981 року - Кравченко Сергій Миколайович заступив на посаду директора Старинської школи. Здійснено автоматизацію всіх навчальних кабінетів. У 1985 році-розпочато комп'ютеризацію навчальеого закладу. На сьгоднішній день школа має 2 комп'ютерні класи: один із них підключений до всесвітньої мережі "Інтернет".

У 1985 році на кошти, зібрані учнями району в честь 40-річчя Перемоги, з ініціативи учнів школи, на території навчального закладу відкрит пам'ятник юній розвідниці партизанського загону ім. М. Шорса, який діяв на території с. Старого, та створено музей бойової слави.

1994 рік- на пришкільній ділянці посаджено сад. В 1999 році відкрито картинну галерею юних художників, здійснено художнє оформлення акреацій.

Школа першою в районі взяла собі в обробіток землю- 6 га. Садили на ній овочі. В теплицях вирощували розсаду.

Крім того, понад 20 га. цукрових буряків обробляли спільно з цукровим заводом. Так виживали в умова 90-х років і старалися все робити для того, щоб якомога менше відчувалась лихоманка в економіці та суспільстві. Саме в цей скрутний час харчували дітей безкоштовно. Адже овочі мали свої, а гроші на інші продукти одержували від бартеру та реалізації цукру. В даний час при школі близько 1 гектар землі. Учні разом із учителями вирощують екологічно чисту сільськогосподарську продукцію для їдальні: столові буряки, моркву, капусту, огірки, помідори, кабачки. На території школи за останні роки її вихованцями посаджені фруктові дерева: яблуні, груші, абрикоси, алича, вишні - 140 штук, кущі смородини, порічки, йошти, агрусу та винограду(близьео 250 кущів). З плодів виготовляють соки, компоти, варення, в результаті чого харчування в школі здешевлене. Щорічно від сплати за харчування власних коштів звільняється до 20 дітей із числа багатодітних родин, напівсиріт, дітей чкі потребують соціального захисту, а також організоване безкоштовне харчування для вчителів та працівників школи. Громадсько корисна діяльність учнів допомагає педагогічному колективу здійснювати навчальний та виховний процес, а також забезпечувати якісне екологічно чисте харчування.

Тому недаремно з 2006 року навчальний заклад є школою здорового способу життя. Працює в тісній співдружності з лабораторією превентивного виховання інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Це тісна співпраця педагогів , психологів, медиків, батьків.

Школа є переможцем III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу, у 2009 році - переможцем обласного етапу. За останні 30 років школа 28 разів ставала переможцем та посідала призові місця, а останні три роки - І місце в рейтинговому змаганні серед шкіл району.

Нині в школі працює 30 вчителів. З них 1 нагороджений медаллю А.С. Макаренка, 5 мають звання "Вчитель-методист", 9 - звання "Старший учитель", 1 - лауреат Всеукраїнського, 1 переможець та 2 - лауреати обласного конкурсу "Вчитель року". Зараз у школі навчається 262 учні. функціонує 21 навчальних кабінети. Протягом 15 років школа посідала ІІ місце у районі за підсумками участі учнів у районних олімпіадах, а в 2010-2011 н.р. - перше, і має дев'ять призерів обласних олімпіад. Ідучи в ногу з часом, освітяни працюють над проблемою: формування і розвиток творчого потенціалу та можливостей учнів на основі ефективного використання спадщини видатних українських педагогів та сучасних здоров'язберігаючих технологій навчання й виховання. Шкільна бібліотека - одна з кращих у районі. Вона забезпечена сучасними засобами інформаційних технологій, її книжковий фонд складає понад 31 тис. примірників. По - сучасному переобладнани робочий кабінет практичного психолога та начальний психологічний кабінет  для проведення тренінгів. У 2011 році виборов І місце в районному та ІІ місце в обласному конкурсах. У 2008-2011 роках всі навчальні кабінети переобладнано згідно сучасних вимог. Класи озеленені. Навколо школи цвітуть квіти з ранньої весни до глибокої осені. У навчальнму закладі організовані гуртки: бандуристів, вокальний, драматичний, хореографічний, образотворчого мистецтва, проходять заняття духовного оркестру, працюють спортивні секції: по футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, туристсько-краєзнавчої роботи.  Спортсмени школи - неоднаразові переможці та презери районних змагань із кросу, футболу, баскетболу, волейболу та легкої атлетики. Результатом роботи танцювального, драматичного, образотворчого гуртків є те, що вихованці протягом останніх років є призерами та перможцями районних та обласних мистецьких конкурсів. Шкільні коридори прикрашають постійно діючі виставки юних художників. Випускники школи - видатні люди не лише в районі, а в усій Україні. Це колишній вчитель фізики та математики Мисник Михайло Михайлович ( педагогічний стаж становить 43 роки) . Він не тільки працював, навчав, а й вів технічний гурток, разом з учителями виготовляючи різноманітні пилади, деталі, 5 разів брав учать у Всезоюзних виставках у Москві.Був не тільки майстром своєї справи, а й винахідником. Має такі нагороди:
1. Медаль учасника Всесоюзної сільгоспвиставки (1995 рік); 

2. Малу срібну медаль (29.02.1956 року) ;

3. Медаль учасника Всесоюзної сільськогосподарської виставки 1956 року;

4. Велику срібну медаль (23. 02. 1957 року);

5. Значок "Відмінник соціалістичного змагання сільського господарства" (1957 рік);

6. Медаль учасника Всесоюзнлї сільгоспвиставки 1957 року;

7. Значок "Відмінник народної освіти" (1958);

8. Орден Трудового Червоног Прапора 1960;

9. Ювілейну медаль "За доблесний труд" (1970);

10 Знак "Переможець соціалістичного змагання"  (1975 рік);

11. Медаль "Ветеран праці" (1975 рік);

Іван Володимирович Чумак, 1937 року народження. Поет, журналіст, колишній головний редактор газети "Київська правда", член спілки письменників України.

Сніжок Сергій Іванович - доктор географічних наук (гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія), професор, завідувач кафедри метеорології та кліматології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Працював за кордоном: Вестфальський університет, Федеральний інститут гідрології, Гессенське міністерство охорони довкілля Німеччини. Стипендіат німецької -служби академічних обмінів (DAAD) (1994-1995 рр. і 1999 р.), проводив наукові дослідження та читав лекції на кефедрі загальної та прикладної геології Вестфальсьеого університету. Отримав грант (2000 р.) для проведення оглядової навчальної практики географів Київсьеого національного університету у Німеччні. Співвиконавець міжнародних наукових проектів за програми НАТО, Світового банку, Німецького федерального агентства з охорони навколишнього середовища. Член Міжвідомчої комісії при Кабінеті Міністрів України із забезпечення виконання конвенції ООН про зміну клімату, член Національного комітету України із здійснення Міжнародної гідрологічної програми ЮНЕСКО та Оперативної гідрологічної програми ВМО, член науково-методичної ради з гідрометеорогії Міністерства освіти та науки України. Учасник ліквідації на Чорнобильській АЕС. Автор понад 150 наукових і навчальних праць.

                                                              Навчальний заклад - це частинка нашого села, про яке з великою любов'ю,

                                                        щирістю та душею писав Іван Чумак:

                                                           "Струмком - Карвнню м'яко перев'язане,

                                                            Умощене рогозяним стеблом,

                                                           Поміж Дніпром і шляхом Переяславським

                                                          Гойдається на пролісі село"

                                                        Старинська ЗОШ І-ІІІ ст. - не лише маленька частинка села, а й його велика

                                              гордість.

                                                         Пливуть хмарини і летять птащки, 

                                                         І в серці - почуттів весняна повінь.

                                                        Величний храм, відлуння у віки!

                                                        Ти є для нас в житті, як сонця промінь.